טיפים לבחירת המורה לנהיגה המושלם עבורכם

כל אחד מגיע לשלב בחייו בו הוא מחליט לקפוץ למים וללמוד נהיגה. זה חשוב, זה מועיל, ולרוב אפילו כיף למדי. אבל יש כמה שלבים לצלוח לפני קבלת הרישיון המיוחל: טופס ירוק, מעבר מבחן תיאוריה, והחלק המשמעותי ביותר: לימוד נהיגה.

אז עשיתם בדיקת ראייה והחתמתם את הרופא, ואפילו יצאתם חמודים בתמונה בטופס! ועכשיו… מה כדאי לדעת כדי לבחור את בית הספר לנהיגה המוצלח ביותר עבורכם?

סוג הרכב עליו תרצו לנהוג: כיום קיימים בשוק בישראל שני סוגי רכבים, אוטומט וידני. ניתן לדון על היתרון המכני של כל אחד, אך בפועל לימוד על אוטומט לא יאפשר לנהוג בעתיד על ידני, בניגוד לידני שלוקח שתי ציפורים במכה אחת. משום שלימוד על אוטומט הוא קל יותר, מספר השיעורים שתצטרכו לקחת יהיה נמוך מלימוד על ידני, ולכן על כל שיעור תצטרכו לשלם יותר.

אין נוסחה משתלמת לחסכון מקסימלי, אך רצוי לקחת בחשבון את כל המרכיבים.

מכאן אנחנו מגיעים לבחירת מורה לנהיגה: ברגע שהחלטתם על איזה סוג רכב תרצו ללמוד, תוכלו להתמקד בחיפוש המורים המלמדים על הרכב הזה. איך עושים את זה? תמשיכו לקרוא 😊

  1. סקר שוק: בסופו של דבר, אין כמו משמע אוזניים, והחברים שלכם ודאי מלאים עצות כרימון. שאלו אותם איך המורה שלהם, והקפידו לתת דגש על תכונות חשובות: איך הוא מבחינה אישיותית – סבלן? מוכן להסביר? סלחן? ייתכן שלא יפריע לכם מורה קצר רוח, אך רוב הסיכויים שתרצו את המורה הכי נחמד ומסביר פנים שיש.
  2. תכונות מקצועיות: האם הוא בעל רישיון מורה ועבר הכשרה מתאימה? בדקו שיש לו תעודות מתאימות המעידות על ההכשרה והיכולות המקצועיות של המורה לנהיגה.
  3. ידע: עוד דבר חשוב, הוא הידע המקצועי של המורה. ייתכן שהוא נחמד ומקסים, אך תלמידים נכשלים אצלו רבות ובסופו של דבר יתברר שהוא לא מצליח לכוון את התלמידים נכון או להתאים את שיטת הלימוד להכוונה נכונה למעבר טסטים.בסך הכל, נמליץ על נוסחה פשוטה – לשמוע המלצה על מורה שהעביר מספר מחבריכם את מבחן הנהיגה, לבדוק את האישורים שלו, ולשמוע מהם על כישורי ההוראה שלו.
  4. כסף: עניין חשוב נוסף שיש לשקלל הוא כמובן הכסף. כאן נמליץ לא לקפוץ על המורה הזול ביותר, כי כנראה אינו הכי מוצלח, או שהוא עמוס מדי. אך גם לא לקחת את היקר ביותר. מורים רבים יתיישרו לפי מד המחירים הממוצע בשוק ואין סיבה לא ללמוד איתם.

בסופו של דבר, נמליץ לשקול לפנות לבית ספר לנהיגה בשביל חוויה בטוחה וקלה יותר. המורים בבית הספר נמצאים תחת פיקוח ולכן הסיכוי שמורה לנהיגה בבית הספר יהיה בעייתי הוא נמוך למדי. שקלו זאת לפי צרכיכם.

בהצלחה!

שינוי גודל גופנים
ניגודיות