כל הפרטים שרצית לדעת על מבחן תאוריה

מי יכול לגשת למבחן תאוריה?

למבחן התאוריה ניתן לגשת כבר מגיל 15 וחצי ומעלה, בהתאם לדרגת הרישוי עליה אתם רוצים להבחן. לדוגמה רציתם להיבחן בדרגת רישוי של רכב פרטי (דרגה B), הגיל המינימלי הוא 16 ו-3 חודשים. לחובבי הדו-גלגלי, הבשורה קצת יותר משמחת כמו שכבר ציינו מגיל 15 וחצי.

הלימוד מתבצע בדרך כלל באופן עצמאי בעזרת חומרי לימוד שניתן למצוא באתרי האינטרנט למבחן תאוריה. לרשותכם גם אפליקציה התואמת לכל השאלות שתוכלו לקבל במבחן תאוריה אמיתי, האתר והאפליקציה מכילים את כל הידע העיוני הנדרש למבחן תאוריה. תוכלו למצוא שם חומרי לימוד, שאלות ותשובות לתרגול למבחן, ואפילו תוכלו לבצע מבחן לבדוק את רמת הידע שלכם לפני שתיגשו למבחן האמיתי! מבחן התאוריה בודק את שליטת התלמיד בחוקים ובתקנות העוסקים בנהיגה, הבנת תמרורים וחוקי תנועה ובעקרונות תפעול הרכב, מנוע, נהיגה בטוחה בכביש ועוד.. שלא כמו בעבר מבחן התאוריה הנו ממוחשב והתוצאות מתקבלות מיד עם סיום הבחינה, המבחן כולל 30 שאלות הנבחרות באקראי לכל נבחן בהתאם לדרגת הרישוי.

מה חשוב לדעת לפני שניגשים למבחן?

את המבחן ניתן לבצע בשפות הבאות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית, צרפתית וספרדית. הזכאים לבחינה בעל פה לבעלי לקויות למידה, ולכן נדרש אישור לבצע את המבחן בצורה הזו. כמו כן, לפני שניגשים לבחינה יש לשלם אגרה ולהחתים את רופא המשפחה על מצב בריאותכם יש לבצע בדיקת ראיה, רוב הנבחנים מעידים כי ניתן לעשות את בדיקת הראייה באותו מקום ממנו קיבלתם את הטופס ירוק שלכם. מי שניגשים לבחינה בדרך כלל צעירים המעוניינים לקבל רישיון נהיגה בפעם הראשונה בנוסף נהגים אשר קיבלו שלילת רישיון מנהלתית או כאלה שפשוט לא חידשו את תוקף הרישיון שלהם יותר מ-3 שנים נדרשים לבצע מבחן תאוריה עיוני חוזר. במבחן ניתן לטעות לכל היותר ב-4 מתוך 30 שאלות אקראיות בהתאם לדרגת הרישיון הרצויה. מעל מספר זה של טעויות, ייכשל הנבחן וייאלץ להיבחן פעם נוספת. מספר הבחינות אינו מוגבל, אך יש לחכות לפחות יממה עד מבחן חוזר וכמובן לשלם שוב את אגרת הבחינה.

קורסים עיונים

כיום (2017) אנו עומדים מול חזית הפיתוח ומיצוי היכולות הטכניות שלנו, אך לא מעט אנשים מוצאים עצמם מכורים לקרוא מספר. אוהבים לדפדף בחוברת וללמוד בהנאה ובתשוקה, ללא אור צג הטלפון והמחשב. לשמחתנו אף אחד לא נשאר יותר לבד, ניתן למצוא בבתי הספר לנהיגה מעשית ואפילו בחיפוש קצרצר בגוגל ומיד נקבל רשימה של בתי ספר לנהיגה עיונית, המציעים אינספור קורסים שלא נגמרים אשר יעזרו לכם לצלוח את המבחן הזה בביטחון מלא.

הסוד להצלחה

לא מעט פעמים שמענו וראינו את הקרובים שלנו אשר הלכו להבחן במבחן שכזה, חלקם נכשלו בפעם הראשונה השאר עברו ללא רבב. אך לבסוף, כל אדם אשר התמיד, קיבל את מבוקשו. הסוד להצלחה אינו טמון אצל אדם, או מחברת. הסוד להצלחה טמון אצלכם, בלב. כל תרגול ומבחן שלא תעברו רק יחשל ויחזק אתכם ורק כך תהיו מוכנים, לעבור את המבחן האמיתי. צוות המערכת מאחלים לכם נהיגה שלווה ובטוחה, הצלחה מקרב לב בהמשך הדרך ולעולם לא לשכוח לנהוג בזהירות! לאחר מבחן תאוריה יהיה עליכם לגשת למורה נהיגה אשר ילווה אתכם בהמשך הדרך לנהיגה. בטיחות היא מעל הכל, השיעורים מתבצעים בדרך כלל באופן פרטני ואישי ולכן קל וכיף ללמוד נהיגה מעשית. הקשבה ותשומת לב מרבית למורה הן הרווח האישי של התלמידים בלבד, גם בהוצאה הכספית וגם בהבנת הבטיחות בכבישי ישראל.

מאחלים אין סוף הצלחה בהמשך הדרך.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות